Vi som jobbar här


De flesta av våra medarbetare arbetar i vår operativa verksamhet som heter Samverkansteamet. Här arbetar alla funktioner tillsammans för att förbättra myndighetssamverkan samt för att hitta lösningar och hållbara vägar vidare för våra deltagare. Du hittar mer om Samverkansteamets arbetssätt under flikarna för deltagare, samverkanspart och företagare. Vi har också medarbetare som har andra funktioner i förbundet och deras kontaktuppgifter finner du också här. Kontaktuppgifter till ledningen finner du på hemsidans startsida och under fliken Om förbundet/Ledning & styrelse.

Välkommen att kontakta oss om du vill veta mer.



Samordnare

Malin Jaconelli, samordnare Samverkansteamet
Telefon: 0303-23 86 21, e-post: malin.jaconelli@kungalv.se



Rehabvägledare

Katarina Broander, rehabvägledare Samverkansteamet och ansvarig för SIA (Skapande Inspirerande Aktivitet)
Telefon: 031-365 82 29, e-post: katarina.broander@funktionsstod.goteborg.se

Katja Bårman Nyqvist, rehabvägledare Samverkansteamet
Telefon:031-97 63 96, e-post: katja.barmannyqvist@ockero.se

Malin Salgueiro Meira, rehabvägledare Samverkansteamet
Telefon:0766-341411, e-post: malin.salgueiro.meira@tjorn.se

Pernilla Wiklund, rehabvägledare Samverkansteamet
Telefon: 0705-907 657, e-post: pernilla.wiklund@skola.kungalv.se

Sara Rangnäs, rehabvägledare Samverkansteamet
Telefon: 0303- 23 86 07, 0725-049 758, e-post: sara.rangnas@kungalv.se

Jenny Strandberg, rehabvägledare Samverkansteamet Föräldraledig VT21
Telefon: 076-634 16 98, e-post: jenny.strandberg@tjorn.se



Arbetsterapeut

Helen Samuelsson, arbetsterapeut Samverkansteamet
Telefon: 0700-82 51 06, e-post: helen.b.samuelsson@vgregion.se



Hälsoutvecklare

Fredrik Thomsen, hälsoutvecklare Samverkansteamet
Telefon: 0707-21 87 11, e-post: fredrik.thomsen@alvokust.se



Kognitiv Beteendeterapeut

Therese Svensson, kognitiv beteendeterapeut Samverkansteamet
Telefon: 0700-82 36 24, e-post: therese.e.svensson@vgregion.se



Företagskontakt/Arbetsförmedlare

Christina Sandgren, företagskontakt/arbetsförmedlare Samverkansteamet
Telefon: 010-488 18 55, e-post: christina.sandgren@arbetsformedlingen.se



Processtöd SUS

Marie Hermanson, processtöd SUS
Telefon: 070-288 69 95 , e-post: marie.hermanson@alvokust.se



Verksamhetsutvecklare

Per Liljebäck, verksamhetsutvecklare
Telefon: 070-305 27 04 , e-post: per.liljeback@forsakringskassan.se